Bio.
JAKUB WERDER

  • Adres
    Warszawa

Jakub Werder

Jakub to gitarzysta z ponad 15-letnim doświadczeniem, od początku swojej przygody z muzyką zajarany rockiem i heavy metalem. Zaczynając od próby naśladowania swoich muzycznych idoli z zespołów takich jak Metallica, Megadeth czy System of A Down, odkrył w sobie w międzyczasie pasję do muzyki klasycznej, dzięki takim gitarzystom jak Yngwie Malmsteen, Michael Romeo (Symphony X) czy John Petrucci. Równie ważne co solidne brzmienie i technika gry są dla niego takie elementy jak harmonia, kompozycja i odpowiednie wyczucie melodii. Jakub współtworzył materiał w zespole grającym progresywnego rocka-metal, Soundforged, obecnie udziela się w Havenward. Pod koniec 2021 ukazała się jego solowa płyta, pod szyldem JaQbe, będąca samodzielnym od strony koncepcyjnym tworem gitarzysty. Muzyka ta czerpie z nowoczesnego, niskostrojonego i mocno osadzonego w rytmie metalu (tzw ‚djentu’) oraz wielu wpływom z muzyki progresywnej, filmowej, a nawet jazzowej.
Obecnie Jakub, poza szlifowaniem warsztatu gitarowego interesuje się produkcją muzyczną, programowaniem wirtualnych instrumentów, teorią muzyki i homerecordingiem. Główne jego narzędzia to gitary posiadające niestandardowo dużą ilość strun i dłuższą menzurę.
Inspiracje muzyczne : Tosin Abasi, Plini, Aaron Marshall (Intervals), John Browne (Monuments), John Petrucci, Guthrie Govan

Youtube video.