Bio.
BARTOSZ ZIÓŁKOWSKI

  • Adres
    Warszawa

Bartek Ziółkowski

Od samego początku zafascynowany szeroko rozumianą muzyką rockowo-metalową.
Doświadczenie sceniczne zdobywał koncertując z różnymi zespołami m.in. z zespołem Runika na premierze ich debiutanckiej płyty na festiwalu folk-metalowym w Brennej.
Ambasador ciężkiej pracy, którego nie zniechęcają godziny spędzone z metronomem. Wnikliwy w analizowaniu mechanizmów szybkiego grania. Sporą część swojej przygody z instrumentem spędził na metodycznym przełamywaniu barier technicznych, dzięki czemu jest w stanie szybko wyłapać problem i pomóc go rozwiązać. Dużą uwagę przywiązuje również do teorii, lubi mieć świadomość tego, co akurat gra i jakie funkcje to spełnia. Miłośnik popisów gitarowych oraz fanatyk groove’u – połączenie tych dwóch elementów jest dla niego idealną mieszanką. Bartek zajmuje się również home recordingiem, aktualnie nagrywa oraz miksuje utwory dla swojego zespołu Severa.

Gitarzyści, którzy go fascynują to m.in. Dimebag Darrell, Nuno Bettencourt, Alexi Laiho, Martin Miller, Richie Faulkner. Oprócz tego uważa, że Jake E. Lee był najlepszym gitarzystą Osbourne’a, a Metallica nie skończyła się na Kill ‘Em All

Youtube video.